EAS toetab

Soovin saada rohkem infot

 

KKK

Enne meile kirjutamist loe allolevaid küsimusi – ehk on Sinu küsimusele juba vastus olemas. Kui Sa oma küsimusele siit vastust siiski ei leia, siis kirjuta meile: info@cleanecoworld.ee

Mis muudab teie tooted nii tervisesõbralikuks?

Clean EcoWorld tooted pole keemilised ja neisse pole lisatud keemilisi lõhna- ega värvaineid. Viimaseid on vaja tavaliselt selleks, et keemia tugevat lõhna peita ja värv silmale ilusamaks muuta. Meie tooted sobivad kasutamiseks ka ruumides, kus viibivad imikud, lapsed ja eakad.

Lisaks tervisele on meie tooted ka keskkonnasõbralikud, sest toodete algained lagunevad looduses ise ära, koormamata loodust või tekitades keskkonnareostust.

Miks ma peaksin eelistama ökoloogilist puhastusvahendit?

Nii inimene kui loodus on terviklik. Selleks, et hoida oma tervist, on vaja pöörata tähelepanu mitmetele asjadele – toitumine, liikumine, üleüldine heaolu jne. Tavaliste keemiliste puhastusvahendite kasutamine saastab puhastatava ruumi õhku, mõjub halvasti inimeste kesknärvisüsteemile, tekitab allergiaid ning on koormav ja ohtlik ka loodusele.

Ökoloogilise puhastusvahendi eelistamine aitab hoiada tervist, hoiab ruumi õhu puhtana lenduvatest kemikaalidest ega reosta keskkonda mittelagunevate jäätmetega.

Kuidas suudab Clean EcoWorld pakkuda tavatoodetega samas hinnaklassis ökoloogilisi tooteid?

Hinnaklass oli meie esialgses idees kindlalt paigas – teadsime, et soovime pakkuda puhastustooteid, mis puhastaksid suurepäraselt ja oleksid tavatoodetega samas hinnaklassis. Arvestama peab asjaoluga, et ka tavatoodete hindade erinevused võivad olla mitmekordsed ja kindlasti ei konkureeri meie tooted kõige soodsamatega.

Hinnastamise juures oleme pidanud oluliseks asjaolu, et ökoloogilised tooted ei peaks olema tavatoodetest kordades kallimad. Kui ökoloogilised puhastusvahendid on tavatoodetega samas hinnaklassis, siis on kergem teha tervise- ja keskkonnateadlikum valik. Rahaline panus jääb samaks, kuid boonusena hoiate tervist ja loodust.

Kas teie tooted on päriselt ka looduslikud?

Jah, kõik meie tooted on päriselt ka looduslikud, tegemist pole müügi- ega turundusnipiga. Oleme toodete looduslikkuse osas ranged ning järeleandmisi ei tee!

Meie toodete koostisosad kuuluvad ecolabeli standardisse. Hetkel on protsessis kõikidele toodetele ecolabeli sertifikaatide taotlemine, mis on ühtlasi väga ajamahukas teekond. See annab veelgi suurema kindlustunde, et meie kaubamärgi tooteid saab usaldada, sest need kõik on ökoloogilised ja puhtad.

Mida ökomärgis täpsemalt tähendab?

Ecolabeli sertifikaadi saamiseks tuleb tõestada, et toodetes pole kasutatud kahjulikke aineid, mis ei kuulu ökosertifikaadi alla. Enne sertifikaadi väljastamist kontrollitakse tooteid põhjalikult ja tänu sellele võib lõpptarbija olla toote puhtuses kindel:

  • Ökomärgist kandev toode vastab rangetele kriteeriumitele, mille on koostanud valdkonna eksperdid.
  • Ökomärgist kandva toote keskkonnamõju vähendamisel on arvestatud kogu toote elutsükliga.
  • Ökomärgise on väljastanud nö kolmas osapool, kes on hinnanud toote vastavust rangetele nõudmistele.

Kas koduste looduslike vahenditega (äädikas, söögisooda jt) puhastamine oleks veel ökom?

Kahtlemata on tegemist looduslike ja tõhusate vahenditega, mis toimivad hästi eelkõige koduses majapidamises. Avalikes ruumides, koolides ja lasteaedades, kontorites ja spaades jääb nende toimest aga väheseks. Vaja on midagi tõhusamat, millel on ka teisi looduslikke lisaaineid juures.

Mida ettevõtte nimi – Clean EcoWorld – täpsemalt tähendab?

Olime veendunud, et ettevõtte nimi peab peegeldama meie väärtusi, põhimõtteid ja toodete omadusi.

  • Puhas (clean) sümboliseerib mitut asja – puhtus kui puhastustooted ning puhtus kui lõpptulemus, mida nende toodetega saavutatakse.
  • Ökoloogiline (eco) viitab looduslähedusele ja –puhtusele ning ökoloogilisele päritolule. Ökoloogiline on vastand keemilisele ja tööstuslikule ning suures plaanis tähendab see puhta keskkonna ja puhta maailma loomist ökoloogilisel viisil.
  • Maailm (world) on õige sõna meie suurtele ambitsioonidele – meie toodete kasutamine nii Eestis ja ka mujal maailmas.